درحال حاضر امکان ارسال نداریم.

بازار داغ پرینتر استوک و دسته دوم

7469 بازدید 6438 لایک

بازار پرینتر استوک و دسته دوم

در دوران افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت پرینتر ، یکی از راه های نجات خریداران پرینتر و اسکنر و البته فرار از ورشکستگی فروشندگان ، رجوع به پرینترهای استوک و دسته دوم می باشد.

همزمان با کاهش قیمت دلار و بالا ماندن قیمت های پرینتر و اسکنر ، واردکنندگان ماشین های اداری تصمیم گرفتند به جای واردات پر هزینه و کم فروش پرینتر آکبند ، به دنبال پرینترها و اسکنرهای دسته دوم باشند که هم سود بیشتری برای آنها دارد و هم فروش سریعتری.

قیمت خرید پرینتر دسته دوم و استوک

این بازی برد-برد هم برای واردکنندگان درآمد خوبی دارد هم فروشندگان و گاهی هم برای خریداران. زیرا خریدار با دریافت جنس دسته دو ، پس از مدتی دوباره گذرش به خیابان ایرانشهر (در تهران) برای تعمیر کالای خریداری شده می افتد و دوباره مجبور است هزینه تعمیرات پرینتر استوک را نیز پرداخت کند ، چرا که تمام پرینترهای دسته دوم و استوک فاقد گارانتی و ضمانت نامه هستند و در بهترین حالت با مهلت تست ارائه می شوند.

البته گاهی هم خریداران با توجه به میزان شانس و اقبالشان پرینتری با قیمت پایین و کم کارکرد نصیبشان می شود که به دلیل ماهیت جنس کارکرده و دسته دوم نمی توان برای همه خریداران این خوش شانسی را قائل بود.

این تغییر استراتژی به سرعت در موتور های جستجو نیز اثرات خود را نمایان کرد ، به طوری که کلمات کلیدی همچون پرینتر دسته دوم ، پرینتر استوک ، خرید پرینتر دسته دو و مشتقات آنها در صدر پر جستجوترین کلمات قرار گرفته اند.

آنچه حائز اهمیت است مطلع بودن خریداران از کیفیت اجناس وارداتی دسته دوم بوده که با حضور فروشندگان با انصاف نگرانی چندانی وجود ندارد.

حقیقت این است که افزایش قیمت ها بازار ماشین های اداری را دچار رکود نسبی کرده است اما با وجود این ترفندها و همچنین خدمات تعمیرات پرینتر، بسیاری از فعالین این حوزه توانایی خود را حفظ کرده اند.

راهنمای خرید پرینتر کارکرده دسته دوم

یکی از نکات مهم برای خرید پرینتر کارکرده ، میزان کارکرد قبلی یا به اصطلاح تعداد پرینت قبلی می باشد. برای شمارش تعداد پرینت پرینتر روش های مختلفی وجود دارد که برای بعضی پرینترها مشترک است و برای سری های جدید ناآشنا.

طریقه ی دریافت برگه ی مشخصات پرینتر در چاپگر های مختلف متفاوت است که در ادامه ی این مقاله به ارائه نحوه ی مشاهده کنتور پرینت یا تعداد برگ های چاپ شده توسط بعضی از چاپگرها می پردازیم.

شمارش برگه های پرینت شده پرینتر اچ پی

فهمیدن تعداد برگه پرینتر شده در پرینتر های اچ پی کار راحت تری است ، هر چند پرینترهای مختلف روش های مختلفی دارند.

یکی از راه هایی که متوجه شویم که پرینتر تا حالا چه قدر کاغذ چاپ کرده است استفاده از خود کلید پرینتر است . یعنی شما به کمک کلیدی که روی دستگاه قرار داده شده است می توانید به این موضوع پی ببرید .

نحوه استفاده از این کلید کمی فرق می کند و لازم است کمی دقت بیشتری داشته باشید.

اگر کلید را یکبار فشار دهید و انگشت خود را از دستگاه بردارید ، پرینتر یک صفحه پرینت چاپ شده یا TEST PAGE چاپ می کند که برای آزمایش سالم بودن دستگاه و مشاهده کیفیت تونر استفاده می شود . اما اگر انگشت خود را روی کلید به مدت چند ثانیه به مدت 5 الی 8 ثانیه (بستگی به مدل پرینتر) نگه دارید تا زمانی که چراغ سبز رنگ روی پرینتر به صورت چشمک زن گردد ، آنگاه انگشت خود را بردارید ، برگه ای از پرینتر چاپ شده و خارج می شود که در آن اطلاعات کلی شامل مدل ، حافظه ، شماره سریال و تعداد کل برگه های چاپ شده را نمایش می دهد . عدد مقابل عبارت total pages printed بیان کننده تعداد کاغذ های چاپ شده توسط پرینتر می باشد .

HP 1005 , HP 1006 , HP 1102 , HP 1102W , HP 1020 , HP 1018 , HP 1132

از منوی استارت گزینه ی PRINTER AND FAXES را انتخاب کنید سپس بر روی مدل چاپگر خود کلیک راست کرده و گزینه ی Properties را باز کنید . سپس در منوی advanced گزینه ی printing را انتخاب کرده و بعد basics را کلیک کنید و سپس در قسمت about با انتخاب گزینه ی page counts کنتور دستگاه خود را چاپ کنید .

HP 1320 , HP 2035 , HP 1160 , HP 2014 , HP 2015 , HP 2015D , HP 1022 , HP 1010 , HP 1012 , HP 1015

در حال آماده برای چاپ یا همان حالت Ready و در زمانی که چراغ سبز روی پرینتر روشن است ، تنها کافیست تا دکمه سبز رنگ تعبیه شده بر روی پرینتر را برای پنج ثانیه نگه دارید در صفحه ی باز شده ی قسمت page count با انتخاب گزینه ی total page printed می توانید کنتور دستگاه را مشاهده کنید .

HP 3055 , HP 3052

برای مشاهده تعداد برگ های پرینت شده توسط دو چاپگر فوق دکمه MENU را دو بار فشار دهید سپس مشاهده خواهید کرد که گزینه ی REPORT MENU برایتان باز می شود . در مرحله ی بعد بابد دکمه ی ENTER را زده و سپس چهار بار فلش اشاره گر راست را بزنید مشاهده خواهید کرد که گزینه ی USAGE PAGE برایتان باز می شود . در این قسمت صفحه ی PRINT ENGINE را باز کرده و با انتخاب گزینه ی TOTAL PAGES PRINTED کنتور پرینت را مشاهده خواهید کرد .

HP 1200 , HP 1100

در حالت آماده به کار یا Ready دکمه شیشه ای را تنها برای یک بار فشار دهید مشاهده خواهید کرد که در برگه ی پرینت شده در قسمت PAGE COUNTS کنتور دستگاه را از TOTAL PAGE PRINT می توانید مشاهده کنید .

HP 1300 , HP 1150

در حالت آماده برای چاپ ، Ready دکمه شیشه ای را برای بازه ی زمانی پنج ثانیه نگاه دارید سپس مشاهده خواهید کرد که در برگه ی پرینت شده در قسمت PAGE COUNTS کنتور دستگاه را از TOTAL PAGE PRINTED می توانید مشاهده کنید .

HP 2055 , HP 2055D

در حالت آماده برای چاپ Ready در این پرینتر ها دوبار دکمه OK را فشار دهید سپس دکمه فلش رو به پایین را فشار دهید و دوباره دکمه OK . در برگه ی پرینت شده مشاهده خواهید کرد که در قسمت PAGE COUNTS تعداد برگ های پرینت شده توسط پرینتر را مشاهده خواهید کرد.

HP 1102W

در این چاپگر دکمه Cancel که با علامت X ضربدر تعبیه شده است را در بازه ی زمانی پنج ثانیه نگاه دارید این کار را تا زمانی که لامپ Ready به حالت چشمک زن در بیاید انجام دهید . سپس برگه ی پرینت تعداد برگ های چاپ شده را مشاهده خواهید کرد .

HP 1566 , HP 1606

در این سری پرینتر های اچ پی برای مشاهده کنتور پرینت لازم است تا دکمه GO را تا زمانی که لامپ Ready چشمک زن شود نگاه دارید .

HP 401DN

در پرینتر اچ پی HP 401DN برای دریافت تعداد برگ های چاپ شده یا کنتور پرینت در ابتدا دکمه ی HOME را فشار دهید. سپس وارد بخش تنظیمات شده و با انتخاب به ترتیب Select report و سپس configuration report می توانید کنتور پرینت خود را مشاهده کنید .

شمارش برگه های پرینت شده پرینتر کانن

با آسان ترین روش شما می توانید تعداد کل صفحات چاپ شده توسط دستگاه را بررسی کنید.

این مقادیر کلی شامل فاکس ها، گزارشات و لیست ها علاوه بر کپی ها و نتایج چاپی داده ها از رایانه می شودکه با دکمه Check Counter قابل دسترسی هستند.

بعضی پرینترهای کانن هم با استفاده از یکی از 2 روش زیر خواسته شما را برآورده خواهند کرد.

1- توی تنظیمات کنسول پرینتر کانن یه گزینه به نام print configuration هست که کلی از تنظیمات و کانتر رو میشه پرینت گرفت.

2- روی همه پرینتر ها یک دکمه استارت هست که با نگه داشتن 5 تا 10 ثانیه کانتر و دیگر تنظیمات پرینت میشه.

نقد و بررسی و نظر خود را ثبت کنید

جهت ثبت نظر وارد شوید