درحال حاضر امکان ارسال نداریم.

راهنمای خرید و انتخاب صندوق فروشگاهی

954 بازدید 654 لایک

راهنمای خرید و انتخاب صندوق فروشگاهی

چرا باید با هزینه زیاد صندوق فروشگاهی بخریم ؟ صندوق فروشگاهی بیشتر به نفع فروشندگان است یا خریداران یا ممیزان مالیاتی ؟

قبل از شروع خواندن راهنمای خرید و انتخاب صندوق فروشگاهی این را بدانید که اگر می‌خواهید مغازه‌ای بزنید که با مشتری و ارباب رجوع برخورد مستقیم دارید و اگر حوصله حساب و کتاب دخل در پایان هر روز کاری را ندارید، حتماً به صندوق فروشگاهی نیاز دارید.

حالا اگر دلتان می خواهد بیشتر با مدل ها و مزایای صندوق فروشگاهی آشنا شوید ادامه مقاله را بخوانید.

صندوق فروشگاهی کامپیوتری است که نرم افزار مخصوصی برای طبقه بندی امور مربوط فروش و انبار و ثبت اطلاعات مورد نظر دارد. به طور کلی انواع صندوق فروشگاهی به 2 گروه صندوق فروشگاهی ECR و صندوق فروشگاهی POS تقسیم می گردد.

صندوق فروشگاهی یک قسمت ضروری از تجهیزات در هر کسب و کار خرده فروشی است.علاوه بر ثبت فاکتورهای خرید و فروش به صورت سریع تر و دقیق تر، صندوق فروشگاهی می تواند امنیت بیشتری را در هنگام ردیابی جریان نقدی و حتی موجودی فراهم کند.

بسیاری از صندوق های فروشگاهی با ویژگی های دیگری همچون صفحه نمایش لمسی و بارکد اسکنر همراه هستند. هنگام انتخاب صندوق فروشگاهی مناسبتان، این نکته بسیار مهم است که نیازهای تجاری کسب و کار خود را در حال حاضر و آینده ارزیابی کنید.

ما در این جا سعی کرده ایم، نکات مهمی را به منظور راهنمایی برای خرید و انتخاب صندوق فروشگاهی خوب، معرفی و اشاره کنیم.

انواع صندوق فروشگاهی

صندوق های فروشگاهی برای فروشگاهای کیف وکفش و لباس ، کتابفروشی ها ، فروشگاه های مواد غذایی ،داروخانه ها و همچنین فروشگاه های بزرگ و تعاونی های مصرف ، سوپر مارکت ، قنادی ، آجیل وخشکبار ، رستوران و اغذیه فروشی ، لوازم آرایشی و… مناسب هستند.

1- صندوق فروشگاهی ECR

صندوق فروشگاهی ECR ; ارزان ترین صندوق فروشگاهی ویژه فروشگاه های کوچک با قابلیت اتصال به بارکدخوان

صندوق فروشگاهی ecr در حقيقت ماشين حسابی است که نرم افزار فروشگاهی دارد. اين صندوق ها قابليت تغيير يا ارتقا ندارند.

همچنين تمامی امور توسط نمايشگر که بر روی ماشين حساب سوار می باشد قابل تنظيم و مشاهده می باشد.

صندوق فروشگاهی ECR قابليت اتصال به بارکد خوان که موجب سرعت بخشيدن به عمليات فروش می باشد را دارد و برای استفاده در فروشگاه های کوچک که نياز به سيستم پيشرفته ندارند مناسب هستند. اين صندوق ها کمترين قيمت را در بين صندوق های فروشگاهی دارند.

2- صندوق فروشگاهی POS

صندوق فروشگاهی POS ; دارای بالاترین طول عمر و قیمت های مختلف بر اساس نوع رم ، هارد و سی پی یو مورد استفاده

صندوق فروشگاهی POS بهترین نوع صندوق ها از نظر عمر استفاده و چند کاربر می باشد، این صندوق دارای نرم افزار فروشگاهی قابل تنظیم و تغییر می باشد که ارتقاء در این سیستم در تمامی موارد امکان پذیر می‌باشد.

صندوق فروشگاهی پوز، کامپیوتری می باشد که در حالت فروشگاهی تنظیم گردیده است. به راحتی با داشتن یک سیستم کامپیوتری با اضافه نمودن کشوی پول، بارکد خوان، فیش پرینتر و نرم افزار کامپیوتر به صندوق فروشگاهی پوز تغییر کاربری خواهد داد.

در این سیستم کیس اهمیت بسیاری دارد که از رم، هارد، cpu و موارد دیگر در حد نیاز استفاده شده باشد.

3- صندوق فروشگاهی POS TOUCH

صندوق فروشگاهی POS TOUCH ; جدیدترین و گران ترین صندوق فروشگاهی دارای صفحه لمسی و فاقد کیس . صندوق فروشگاهی لمسی مناسب برای مکان های کوچک و دارای ظاهری بسیار حرفه ای و زیبا.

POS TOUCH CASH REGISTER

صندوق فروشگاهی pos tuoch يا صندوق لمسی به صندوقی گفته می شود که دارای نمايشگر لمسی بوده و تمامی امور با صفحه نمايشگر لمسی مديريت می گردد.

در اين صندوق فروشگاهی از صفحه کليد و ماوس استفاده نمی شود، بلکه مانيتور صندوق تمامی اين امور را بر عهده دارد، از سویی نيز کيس صندوق فروشگاهی لمسی در مانيتور جاسازی شده که موجب ظاهر شکيل و کاربری لذت بخش و نيز اشغال کمترين فضا می گردد.

معمولا قيمت اين صندوق ها از انواع ديگر بيشتر است.

عوامل تاثیر گذار در قیمت خرید فروش صندوق فروشگاهی

کامپیوتر و نرم افزار صندوق فروشگاهی

قسمت اصلی صندوق فروشگاهی یک CPU یا کامپیوتر است که نرم افزار صندوق فروشگاهی را اجرا می کند. کامپیوتر دارای یک سیستم عامل استاندارد است که دستگاه را اجرا می کند یا ممکن است نرم افزار صندوق فروشگاهی که قبلا خریداری کرده اید را اجرا کند.

کشوی پول صندوق فروشگاهی

صندوق پول، یک بخش مهم از صندوق فروشگاهی است. پول، رسید خرید با کارت بانکی و سایر پرونده ها در این قسمت نگهداری می شوند. این قسمت از سخت افزار یک سیگنال از کامپیوتر یا پرینتر دریافت می کند و در صورت لزوم باز می شود. در صورت خرید قسمت های مختلف صندوق فروشگاهی به صورت جداگانه، مطمئن شوید که صندوق پول با دیگر قسمت ها سازگار است.

قفل صندوق پول باید محکم باشد و در معرض باز و بسته شدن ثابت قرار نگیرد.

مانیتور مشتری صندوق فروشگاهی

یک بخش اختیاری از صندوق فروشگاهی، صفحه نمایش یا صفحه نمایش مشتری است. صفحه نمایش برای نشان دادن مجموع تراکنش ها و مبلغ پرداختی است و برخی دیگر امکان نمایش پیام های سفارشی به مشتریان یا نمایش تبلیغات را دارند.

مانیتور صندوق فروشگاهی

خرده فروشان دارای گزینه های بسیاری برای انتخاب مانیتور و اضافه کردن آن به صندوق‌فروشگاهی خود دارند. مانیتورهای LCD ممکن است هزینه بیشتری نسبت به مانیتورهای CRT داشته باشند اما مانیتورهای LCD فضای کمتری را اشغال می کنند.

صفحه نمایش لمسی صندوق فروشگاهی

بسته به نوع کسب و کار خرده فروشان ممکن است صفحه نمایشی که به کاربران اجازه تعامل با کامپیوتر می دهند یا صفحه نمایش لمسی را پیدا کنند که نسبت به مدل صفحه کلید و مانیتور که قدیمی تر هستند، آسان تر و سریع تر عمل می کنند.

عملکرد صفحه نمایش لمسی فقط جایگزین صفحه کلید و موس نخواهد بود بلکه فضای کمتری نیز اشغال می کند.

کیبورد صندوق فروشگاهی

اگر انتخاب شما صندوق فروشگاهی بدون استفاده از صفحه نمایش لمسی است، صفحه کلید به عنوان یک رابط اصلی برای صندوق فروشگاهی خواهد بود.

هایپرمارکت و رستوران ها ممکن است به مدل خاصی از صفحه کلید احتیاج داشته باشند که ویژگی های خاصی داشته باشد. هنگام انتخاب صفحه کلید، عملکرد آن را نیز در نظر بگیرید.

بارکد اسکنر صندوق فروشگاهی

اکثر افراد در زندگی خود با صندوق فروشگاهی برخورد داشته اند. بارکد اسکنر می‌تواند در اندازه ها و تکنولوژی های گوناگونی ارائه شوند.

رایج ترین بارکد اسکنر، مدل کوچک و دستی آن است که برای خرده فروشان مناسب می باشد. فروشگاه های بزرگتر با فعالیت های بیشتر ممکن است مایل به نصب بارکد اسکنر پیشرفته تری مانند آنچه که در هایپرمارکت های بزرگ دیده می شود باشند.

بارکد اسکنر صندوق فروشگاهی وظیفه خواندن یکسری اعداد و خطوط را از روی کالا دارد سپس اطلاعات را تجزیه می کند و آنها را به کامپیوتر ارسال می کند. بارکد اسکنر نه تنها در وقت صندوقدار و مشتری صرفه جویی می کند بلکه یک ابزار مفید برای اضافه کردن موجودی به پایگاه داده نرم افزار صندوق فروشگاهی است.

فیش پرینتر صندوق فروشگاهی

آخرین قسمت از صندوق فروشگاهی فیش پرینتر است. چاپ رسید کالاها و یا خدمات ارائه شده برای مشتریان و همچنین فروشگاه بسیار مهم است. چاپگرهای نواری ارزان قیمت هستند اما به دلیل استفاده از جوهر در طول زمان نیاز به شارژ کردن دارند و گزینه مناسبی نیستند.

پرینترهای حرارتی مدل جدیدی از پرینترها هستند که با استفاده از کاغذ مخصوص سریعتر کار می کنند و در هنگام استفاده صدایی تولید نمی کنند.

مزایای صندوق فروشگاهی

خدمات به مشتریان

الویت اول پیشرفت در کسب و کار شما، برآورده کردن نیازهای روزانه مشتریان است. این به معنای عدم تاخیر در خدمت رسانی حتی در شلوغ ترین روزهای سال است.

بازگشت سرمایه

همان طور که قیمت های مختلف صندوق فروشگاهی را مقایسه می کنید، بازگشت سرمایه هر صندوق فروشگاهی را در نظر بگیرید. ممکن است یک صندوق فروشگاهی ارزان قیمت ، تنظیم و هزینه جانبی همراه داشته باشد، در حالی که برای صندوق فروشگاهی فایرپوز با توجه به خدمات پس از فروش آن، صرفه جویی قابل ملاحظه ای در هزینه های جانبی خواهید داشت.

گزارش دهی

برای حضور در عرصه رقابت، کسب و کارهای امروزی باید از اطلاعات تحلیل شده استفاده کنند تا بتوانند تا حد ممکن درباره تعاملات مشتریان شناخت داشته باشند.

صندوق فروشگاهی شما یک ابزار کامل برای دسترسی به این گونه اطلاعات است، زیرا مجموع فروش های شما را ردیابی می کند. از این اطلاعات برای ردیابی حجم مشتری، برنامه کارکنان، موجودی خرید و بودجه خود استفاده کنید.

بنابراین صندوق فروشگاهی شما می بایست قابلیت انواع گزارش دهی در سطح های مختلف را داشته باشد.

شخصی سازی

صندوق فروشگاهی، می بایست متناسب با کسب و کار شما باشد و ویژه آن طراحی داشته باشد و قابلیت های موجود و مورد استفاده آن کاربردی برای نوع تجارت شما باشد.

امنیت

کسب و کارها اغلب به مساله امنیت به عنوان یک چاره نگاه می کنند، اما یکی از ضروری ترین عناصر انتخاب صندوق فروشگاهی محسوب می شود. به طور کلی، اگر شما اطلاعات مشتریانتان را پردازش کنید باید استانداردهای خاصی را بپذیرید.

مقیاس پذیری

اگر گسترش کسب و کار در برنامه های آتی شما باشد، شما نمی خواهید صندوق فروشگاهی هم زمان با رشد کسب و کارتان ارتقا یابد. از اینکه صندوق فروشگاهی که انتخاب می کنید هم زمان با گسترش کسب و کارتان رشد کند اطمینان حاصل کنید، به دنبال نرم افزار صندوق فروشگاهی باشید که به شما امکان مدیریت همه شعبه هایتان در یک شعبه را بدهد.

این امکان از جمله ویژگی هایی است که به شما امکان تغییرات و به روز رسانی تمام صندوق های فروشگاهی شما را در شعبه های مختلف کسب و کارتان به صورت هم زمان می دهد.

کاهش خطاهای انسانی

اگر شما به صورت دستی حسابداری کسب و کار خود را انجام می دهید، در واقع احتمال خطاهای انسانی را افزایش می دهید. مطمئنا یک خطا در حساب های بانکی حتی به اندازه 1% هم ممکن است در طول زمان خسارت های مالی زیادی را به بار آورد به طور مثال اگر شما 6 روز در هفته به کار مشغول باشید و اگر روزانه به طور متوسط 200 هزار تومان درآمد داشته باشید، 1% خطا در طول روز، در طول هفته و ماه ها ضررهای زیادی را به شما وارد خواهد کرد.

این در حالی است که نرم افزار صندوق فروشگاهی با دقت بسیار بالا به انجام امور حسابداری می پردازد و شما از وجود ضرر در قسمت های مختلف کسب و کار خود آگاه خواهید بود.

کاهش ضررهای مالی

در برخی از کسب و کارها ممکن است ضررهای مالی به علت سرقت کارکنان باشد، از آنجا که این افراد می دانند که فرایندهای کسب و کار چگونه انجام می شود می توانند با استفاده از نقاط ضعف سرقت کنند.

پرفروش ترین صندوق های فروشگاهی در ایران

1-صندوق فروشگاهی POS لمسی میوا مدل PT 3060

اگر به دنبال یک صندوق فروشگاهی با برند شناخته شده با خدمات پس از فروش مناسب هستید پس از مطالعه همین مورد روی لینک خرید کلیک کنید و تمام.

صندوق فروشگاهی PT 3060 Meva ابعاد 220×350×360 میلی‌متری و وزن 5.6 کیلوگرمی دارد.

این دستگاه دارای پردازنده‌ای 2.48 گیگاهرتزی است که با 2 گیگابایت رم همراهی می‌شود. حافظه‌ی آن 64 گیگابایت و از نوع SSD است.

meva-3060

صفحه نمایش صندوق فروشگاهی PT 3060 با فناوری True-Flat 5 Wire Resistive، ابعاد 15اینچی دارد و لمسی است. لمسی بودن این صفحه نمایش، امکان کاربری بسیار آسانی را فراهم کرده است و در افزایش سرعت روند کاری نقش مهمی ایفا می‌کند.

علاوه بر طراحی زیبا و جنس بدنه‌ی باکیفیت، این دستگاه با داشتن گواهی IP65، در برابر آب و گردوغبار مقاوم است.

meva-3060

این صندوق فروشگاهی از سیستم‌عامل‌های ویندوز 10، ویندوز 8.1 و POSReady7 پشتیبانی می‌کند.

تشکیل‌دهنده‌ی مجموعه اتصالات PT 3060 شامل یک ورودی DC صدا، HDMI،RJ11 برای کشو، خروجیDC ، درگاه‌های سریالی COM1 وCOM2 ، دو درگاه USB 2.0 و دو درگاه USB 3.0 است.

2- صندوق فروشگاهی POS لمسی فراسو مدل FPS-1010

بله فراسو ! چرا که نه ؟!

اجازه بدید قبل از معرفی صندوق فروشگاهی فراسو ببینیم خریداران این کالا درباره آن چه گفته اند؟

 • طراحی زیبا
 • همراه بودن نرم افزار و ...
 • قیمت مناسب صندوق فروشگاهی فراسو
 • مقاوم در برابر آب و ضربه
 • نرم افزار بسیار قوی
  • طراحی خوب و استفاده ی آسان
  • برنامه ی کاربردی که امکانات زیادی داره
  • پشتیبانی خوب و به موقع
  • قیمت ارزان
  همانطور که دیدید رضایت از قیمت و سهولت در استفاده نقطه قوت صندوق فروشگاهی فراسو fps-1010 می باشد.

فراسو فقط کیبورد و ماوس تولید نمی کند. محصول جدید farassoo صندوق فروشگاهی FPS-1010 است.

این دستگاه دارای پردازنده 1.8 گیگاهرتزی است که با یک گیگابایت رم همراهی می‌شود. حافظه آن 4 گیگابایت و از کارت حافظه تا 32 گیگابایت پشتیبانی می‌کند.

صفحه نمایش LED Backlight این صندوق فروشگاهی لمسی است و از ابعاد 10 اینچی بهره می‌برد. لمسی بودن این صفحه نمایش باعث شده تا کاربری بسیار آسانی را فراهم کند و در افزایش سرعت روند کاری نقش مهمی را ایفا کند.

علاوه بر طراحی زیبا و جنس بدنه مناسب، این دستگاه ضدضربه و ضد آب است.

سیستم‌عامل این دستگاه از اندروید نسخه 4.4.4 بهره می‌برد و به اتصال وای-فای و بلوتوث مجهز شده است تا طیف وسیعی از دستگاه‌ها توانایی اتصال به آن را داشته باشند.

پشتیبانی از شبکه 3G، درگاه شبکه LAN، Rs232، Rj9، RJ11، و سه عدد USB از دیگر ویژگی‌های این صندوق فروشگاهی به شمار می‌روند.

با کاربری آسان FPS-1010 می‌توانید به‌راحتی امور گزارش‌گیری، حسابداری، انبارداری و ... را انجام دهید. امکانات جانبی این صندوق فروشگاهی شامل بارکد خوان، صندوق اسکناس، نمایشگر مشتری و کارت خوان بانک است.

3-صندوق فروشگاهی تایسون مدل Classic TBA-2-Full

اگر محدودیت جا و وزن ندارید حتما صندوق فروشگاهی تایسون انتخاب خوبی برای فروشگاه شماست.

صندوق فروشگاهی تایسون مدل Classic TBA-2-Full سرعت پردازش بالایی دارد و بسیار محکم و مقاوم بوده و برای کسانی که دل خوشی از صندوق های فروشگاهی لمسی ندارند گزینه بهتری برای کار طولانی مدت است.

از نقاط قوت تایسون مدل Classic TBA-2-Full می توان به امكان اتصال به كارتخوان بانكی، دارای فيش پرينتر و دارا بودن باركد اسكنر اشاره کرد.

این مدل دارای ابعاد 500*500*500 میلی متر و وزن 8 کیلوگرم و صفحه نمایش 12 اینچی همراه با پرینتر حرارتی، کشوی پول و کیبورد می باشد

نقد و بررسی و نظر خود را ثبت کنید

جهت ثبت نظر وارد شوید