درحال حاضر امکان ارسال نداریم.

چطور می توان در سیستم عامل اندروید بیش از یک اکانت گوگل بسازیم ؟

برای تنظیم دستگاه های اندرویدی شما باید به حساب کاربری گوگل خود وارد شوید . اما شما می توانید بیش از یک حساب کاربری گوگل را اضافه کنید , همانند حساب کاربری گوگل مختص کسب و کار و همچنین حساب کاربری شخصی خود .
خبر خوب این است که اضافه کردن یک حساب ثانویه کاربری گوگل ( حتی بیشتر از دو عدد ) به دستگاه اندرویدی ( همانند گوشی و یا تبلت ) صرف نظر از این که دستگاه شما توسط کدام تولید کننده ساخته شده است پروسه بسیار راحتی است . از آن جاییکه ما از دستگاه Nexus که از اندروید خالص بهره می برد برای این آموزش استفاده کردیم , شما می توانید این روش را برای بیشتر دستگاه های اندرویدی استفاده نمایید .

 

 اضافه کردن یک حساب کاربری از قسمت Settings اندروید
اولین کاری که باید انجام دهید این است که به قسمت تنظیمات یا Settings دستگاه اندرویدی خود بروید . برای این کار کافیست نوار اعلانات را به سمت پایین کشیده و بر روی آیکون چرخ دنده ضربه بزنید تا به قسمت تنظیمات وارد شوید  . ( در اندروید خالص شما باید این نوار را دوبار به سمت پایین بکشید تا آیکون چرخ دنده ظاهر شود )

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 


در قسمت تنظیمات به سمت پایین آمده تا گزینه Accounts را مشاهده نمایید . در بعضی از دستگاه ها اسم این گزینه Accounts & sync و یا چیزی شبیه به این نام دارد . این گزینه را انتخاب نمایید .

 

 

 

بسته به تعداد حساب های کاربری که از طریق دستگاه به آن ها وارد شده اید لیستی در این قسمت نمایش داده می شود که امکان دارد طولانی باشد . شما باید در این قسمت گزینه و لینک  Add account را بیابید و با ضربه زدن بر روی این گزینه آن را انتخاب نمایید .

 

 

 

مجدد بسته به برنامه هایی که در آن ها از حساب های کاربری خود استفاده کرده اید امکان نمایش لیستی بلند بالا از برنامه ها در این قسمت وجود دارد . شما در این قسمت باید به دنبال گزینه Google. باشید . بعد از مشاهده این گزینه بر روی آن ضربه بزنید و آن را انتخاب نمایید .

 

 

 

اگر دستگاه شما توسط Pin و یا رمزعبور محافظت شده باشد شما باید برای ادامه مراحل آن را وارد نمایید . اگر دستگاه شما از اثر انگشت پشتیبانی می کند و آن را تنظیم کرده اید می توانید برای ادامه مراحل از این ویژگی استفاده نمایید .

 

 

 


در صفحه بعدی کافیست که اطلاعات حساب کاربری خود را وارد نمایید سپس رمز عبور خود را وارد کنید . اگر حساب کاربری خود را طوری تنظیم کرده اید که دارای تایید دو مرحله ای باشد ( برای امنیت بیشتر حتما این کار را انجام دهید ) پس شما باید منتظر یک کد باشید تا آن را وارد نمایید . زمانیکه این اتفاق افتاد شما آماده مرحله بعد می شوید کافیست بر روی گزینه Accept ضربه بزنید .
 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

بعد از انجام مراحل بالا به صفحه home دستگاه خود باز می گردید . اما اگر می خواهید که اطلاعات خود را از حساب کاربری جدید ( همانند Gmail , دیتاهای برنامه ها و مخاطبین و .. ) همگام سازی کنید باید مجدد به مسیر Settings سپس Accounts و بعد از آن Google بروید . در آن جا حساب کاربری که به تازگی وارد کرده اید را انتخاب کنید .

 

 

 

شما در مرحله بعد می توانید به طور کامل اطلاعاتی را که خواهان همگام سازی آن ها هستید را انتخاب نمایید . برای مثال برای حساب کاربری مختص کسب و کارتان نیازی به همگام سازی اطلاعات برنامه ها ندارید اما خواهان همگام سازی Gmail و تقویم و همچنین لیست مخاطبین خود هستید . با ضربه زدن بر روی دکمه جابجا شونده روبروی هر عبارت آن ها را برای همگام سازی فعال و یا غیر فعال نمایید .

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 


اضافه کردن یک حساب کاربری از طریق Gmail
شما همچنین می توانید یک حساب کاربری ثانویه را به طور مستقیم از برنامه Gmail اضافه کنید .
در برنامه Gmail در هر قسمتی که باشید کافیست با کشیدن انگشت از سمت چپ به راست و یا ضربه زدن بر روی آیکون سه خط از گوشه سمت چپ در قسمت بالا , منوی برنامه را باز کنید .

 

 

 

 
زمانیکه منو را مشاهده کردید بر روی اسم و آدرس ایمیل خود ضربه بزنید ( یک پیکان کوچک در کنار آن قرار دارد )

 

 

 

در مرحله بعد گزینه Add account را انتخاب نمایید .

  

 

سپس در مرحله بعد بر روی گزینه Google ضربه بزنید .

 

 

 

مابقی مراحل کاملا همانند آن چیزی است که در بالا به آن اشاره کرده ایم . حساب کاربری جدید خود را وارد کرده و طبق مراحل گفته شده پیش بروید .