درحال حاضر امکان ارسال نداریم.

مشخصات سخت افزاری آیفون ۷ لو رفت؛ دوربین بهتر و ظرفیت باتری بیشتر

برگه مشخصات لو رفته ازگوشی‌های آتی اپل، آیفون‌ ۷ و ۷ پلاس، گویای این است که حتی اگر ظاهر گوشی تغییر نکند، کمی تغییرات داخلی خواهیم داشت. به‌نظر می‌رسد که اندازه‌ی قطر صفحه نمایش  ۴٫۷ و ۵٫۵ اینچی با رزولوشنی مشابه آیفون ۶ و ۶ اس حفظ شده،  که همین امر به داشتن ابعادی مشابه نیز اشاره دارد.

با توجه داوری‌مان از بنچمارک‌های اولیه، پردازنده‌ی A10  در مقایسه با پردازنده‌ی A9 در آیفون ۶ اس،  بین ۲۰ تا۳۰ درصد کارایی بهتری را پیشنهاد می‌کند

اما قسمت جالب ماجرا ارتقای سخت افزاری‌ست، و در این برگه‌ی مشخصات هم تعدادی جزییات جزیی شبیه خوشامدگویی غافلگیرانه دیده می‌شود. ادعا شده که آیفون ۷ و ۷ پلاس پردازنده‌ی A10 را خواهند داشت که با استفاده از فناوری ۱۶ نانومتری توسط شرکت  TSMC ساخته شده است. این یکی خیلی غافلگیرانه نیست چون پردازنده های‌ ۱۰ نانومتری شرکت  TSMC یا سامسونگ سال آینده برای تولید انبوه آماده می‌شوند.

با توجه از بنچمارک‌های اولیه، پردازنده‌ی A10 در مقایسه با پردازنده‌ی A9 در آیفون ۶ اس،  بین ۲۰ تا۳۰ درصد کارایی بهتری دارد که ممکن است خیلی چشم‌گیر به‌ نظر نرسد، چون از پردازنده‌ی A8  به A9 با یک پرش تقریبا ۵۰ درصدی مواجه بودیم. با این وجود شرکت اپل ممکن است به‌درستی به این نتیجه رسیده باشد که تراشه‌اش به اندازه‌ی کافی قدرتمند است و در عوض تمرکزش را روی مصرف باتری گذاشته باشد که این امر منجر به تولید یک گوشی‌ نازک‌تر، باتری بزرگ‌تر یا فضای بیشتری برای سایر قطعات داخلی شده. در واقع  این حدس و گمان برای هر سه مورد با ادعای اپل در مورد قرار دادن باتری بزرگ‌تر ۱۹۶۰ میلی آمپری در آیفون ۷ ( که برگه‌ی مشخصات هم این موضوع را دوباره تایید کرد) درست از آب در می‌آید. با وجود این‌که از آیفون ۶ اس کمی باریک‌تر است، حذف جک ۳٫۵ میلی‌تری صدا ممکن است به این موضوع کمک کرده باشد.

مشخصات لو رفته از آیفون ۷ و ۷ پلاس

 

جالب‌ترین قسمت این مشخصات، پردازنده و یا رم ۲ یا ۳ گیگابایتی و یا ظرفیت باتری نیست، بلکه ماژول‌های دوربین است. همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس با دوربین‌های ۱۲ مگاپیکسلی معرفی شده‌اند، اما تفاوت‌های دیافراگم نشان می‌دهد که ممکن است  ماژول‌های جدیدتری هم داشته باشیم، وهمین‌طور تعدادی نوآوری‌های هیجان‌آنگیز دیگر، آن‌هم در دوربینی که همین حالا هم یکی از بهترین‌ دوربین‌های موجود است. بنابراین شاتر اصلی آیفون ۷، دیافراگم  f/1.9 را در مقایسه با دیافراگم f/2.2  آیفون ۶اس خواهد داشت. گفته می‌شود که اندازه‌ی حسگر از ۱/۳ اینچ به ۱/۲٫۶ کاهش یافته است که این امر باعت می‌شود در نور کم بتوان عکس‌های بهتری گرفت. این موضوع توضیح دهنده‌ی ورودی بزرگتر لنز دوربین است که ماه‌هاست در رندرها و شماتیک‌های لو رفته می‌بینیم.

و اما در مورد آیفون ۷ پلاس، ظرفیت باتری آن ممکن است از ۲۷۵۰ به  ۲۹۱۰ میلی آمپر افزایش یافته باشد، و در حالی‌که اندازه‌ی حسگر آن ممکن است همان ۱٫۳ اینچ باقی مانده باشد، دیافراگم لنز ظاهرا به ۱٫۹اینچ افزایش یافته است. بهتر است فراموش نکنیم که شایعات زیادی مبنی بر نصب دوربین دوتایی در پشت گوشی هم موجود است. بنابراین آن‌چه که این برگه‌ی مشخصات لو رفته نیز پیشنهاد می‌کند ارتقای کاملا هیجان‌انگیز دوربین است که ممکن است با آیفون جدید پدیدار شود، ما که ما که بی‌صبرانه منتظر تست این دوربین هستیم.