درحال حاضر امکان ارسال نداریم.

همه چیز درباره دوربین دیجیتال سونی Sony Cyber-shot DSC-RX100 IV جدیدترین دوربین سونی


طراحی و ویژگی های
لیست قیمت دوربین‌های دیجیتال


سونی در شرایط از کنترل با این مدل جدید منحرف نه چندان دور. خانه صفحه بالا پاپ آپ EVF، فلش، دکمه زوم، شاتر، کلید قدرت، و حالت شماره گیری. کنترل عقب شامل یک دکمه فیلم (واقع در کنار نما بقیه)، یک کلید چرخان کنرتل تخت با کنترل جهت (ها، فلش، جبران نوردهی، حالت درایو)، و Fn، منو، پخش، و دکمه C. یک حلقه کنترل جلو را احاطه کرده لنز.

بسیاری از کنترل را می توان از طریق سیستم منو، که من همیشه برای دیدن هستم remapped. دکمه Fn راه اندازی یک منو بر روی صفحه نمایش است که اجازه می دهد تا به شما برای تنظیم تنظیمات اضافی. که منو نیز قابل تنظیم است.


فلش پاپ آپ نشسته در بالای صفحه و می توان از طریق گرفتن مکانیکی مطرح شده است. آن را در یک لولا نصب شده است، و می تواند زمانی که پشت کج کمی، به آن قابلیت گزاف گویی غیرمستقیم متوسطی به آتش کشیدند. منظره یاب الکترونیکی نیز به بالای صفحه زمانی که استفاده نمی فرو می ریزد. آن بیش از حد از طریق گرفتن مکانیکی مطرح شده، اما شما همچنین نیاز به جلو و چشمی خود تماس قبل از استفاده، در غیر این صورت شما با یک تصویر تار استقبال. EVF OLED است، و در مورد همان اندازه به عنوان یاب 1،440k نقطه استفاده شده توسط RX100 III، اما وضوح آن شده است تقریبا دو برابر به 2،360k نقطه. این بسیار تیز، و شامل یک تنظیم دیوپتر، بنابراین شما می توانید تمرکز خود را به بینایی خود را هماهنگ باشد. من با EVF تجربه یک موضوع. در هنگام برگزاری آن را در برابر عینک من، کمی فشار بیش از حد باعث آن را به سقوط. من به این موضوع اجرا کنید زمانی که با استفاده از RX100 III یا 342،10 HX90V £ در آمازون، که هر دو طرح EVF مشابه است.

ال سی دی عقب 3 اینچی نصب شده بر روی یک لولا می تواند تمام راه رو به جلو برای سلفی، و یا چهره در یک زاویه رو به پایین تلنگر، بنابراین شما می توانید یک ضربه قاب در حالی که نگه داشتن دوربین در بالای سر خود را. این یک طراحی 1،229k نقطه که هر واضح تر نسبت به LCD-921k نقطه استاندارد نقطه اضافی فقط برای روشنایی هستند، که بهبود دید در زیر نور خورشید روشن است. به خوبی به عنوان ال سی دی است، آن را حساس به لمس است. کانن G7 X دارای یک صفحه نمایش لمسی با قابلیت به در یک منطقه از قاب به تنظیم نقطه تمرکز ضربه بزنید.


از Wi-Fi با پشتیبانی از جفت شدن NFC، به RX100 IV ساخته شده است. این اجازه می دهد تا شما را به کپی کردن تصاویر و فایل های ویدئویی MP4 (XAVC S و تصویری AVCHD می توانید از طریق Wi-Fi را منتقل نمی شود) به دستگاه های iOS یا آندروید با استفاده از نرم افزار رایگان سونی از PlayMemories موبایل. اگر گوشی شما NFC پشتیبانی نمی کند شما نیاز به ورودی یک رمز عبور Wi-Fi را (که می تواند در گوشی شما ذخیره) برای اتصال. رمز عبور بر روی ال سی دی عقب RX100 نمایش داده شود.

کنترل از راه دور از طریق تلفن و یا قرص خود را نیز ممکن است با استفاده از برنامه از راه دور هوشمند. کشتی RX100 IV با آن از پیش نصب شده است، اما شما می خواهید به آن به روز رسانی. این نیاز شما را به اتصال RX100 به شبکه خانگی خود و راه اندازی یک حساب از PlayMemories. نسخه به روز شده از راه دور هوشمند اجازه می دهد تا به صورت دستی کنترل کامل دوربین و اجازه می دهد تا شما را در یک منطقه از خوراک نمایش زنده شیر را انتخاب کنید یک نقطه تمرکز؛ نرم افزار از پیش نصب شده تنها برای تنظیم جبران EV اجازه می دهد تا. یک حرکت نزولی برای بورس خام: اگر شما یک تصویر با استفاده از تابع از راه دور آن خواهد شد در دوربین به عنوان تنها JPG ذخیره شده، حتی اگر شما به طور معمول ضبط RAW را فعال کنید.

SONY CYBER-SHOT DSC-RX100 IV: کنترل از راه دور

و نه از جمله شدن برنامه ممکن است راه سونی از گرفتن شما را به ثبت نام برای یک حساب کاربری. فروشگاه از PlayMemories است که تعدادی از برنامه های که موجب افزایش قابلیت های دوربین، که برخی از شما باید برای پرداخت. رایگان آنهایی که از جمله یک برنامه TOUCHLESS شاتر است که تبدیل سنسور چشم EVF به یک شاتر دست آزاد و مستقیم آپلود برای ارسال عکس به فیس بوک، فلیکر، و دیگر سایت های اجتماعی به طور مستقیم از دوربین وجود دارد. اما شما نیاز به بین $ 4.99 و 9.99 $ پرداخت هزینه برای زمان گذشت، نقاشی نور، حرکت شات، نوردهی چندگانه، و دیگر حق بیمه افزودنیها. من آن را گفته ام قبل، و من دوباره آن را می گویند: این یک حمله کمی که سونی در حال شارژ برای این، به ویژه هنگامی که شما در نظر درخواست قیمت RX100 IV است.

عملکرد و تصویر QualitySony سایبر شات DSC-RX100 IV: آزمون محک
RX100 IV دارای یک لنز بزرگ است که به گسترش از بدن قبل از گرفتن یک عکس، بنابراین شما باید پس از ضربه زدن دکمه قدرت برای گرفتن یک شات به صبر در حدود 2.2 ثانیه صورت گرفت. گذشته از آن، دوربین یک دیو سرعت است. این تمرکز تقریبا بلافاصله، حدود 0.05 ثانیه در نور روشن، اما می تواند به حدود 0.7 ثانیه در شرایط کم نور کند می کند. و نرخ عکسبرداری پشت سر هم آن 16.1fps هنگام گرفتن عکسهای JPG در حالت اولویت سرعت است. این می تواند به سرعت برای 44 که عکس های قبل از کم کردن سرعت است. تیراندازی در این حالت به لطف سکوت به یک شاتر به طور کامل الکترونیکی است.


ضبط RAW یا RAW + JPG آهسته تر در اولویت سرعت، اما هنوز هم بسیار محترم در 8.6fps است. و آن را نگه می دارد که سرعت برای 27 عکس قبل از کم کردن سرعت. همچنین یک حالت عکسبرداری پیوسته استاندارد است که قطاری از عکس در 5.6fps وجود دارد. اعداد عکسبرداری پشت سر هم مغلوب ساختن پیشی جستن RX100 III که در صدر در 10fps در هنگام عکسبرداری عکسهای JPG و 6.6fps هنگام گرفتن عکس در فرمت RAW.

RX100 IV با استفاده از لنز 24-70mm همان RX100 III، اما Imatest نشان می دهد که دوربین آزمون ما از نظر وضوح انجام نمی کاملا و همچنین سلف خود است. در واید 24mm F / 1.8 نمرات IV 1،869 خطوط در هر ارتفاع تصویر در آزمون وضوح مرکز وزن. این بهتر از 1،800 خطوط ما در یک عکس نگاه کنید، اما کاملا به عنوان ترد نه به عنوان خطوط 2494 که RX100 III مدیریت در آزمون همان. ضخامت در midparts و حاشیه قاب دارای زیادی به کار با پایین شماره RX100 III ارائه عملکرد ماده جامد در سراسر قاب، اما IV نشان می دهد برخی از ضعف شما به عنوان حرکت به دور از مرکز، با لبه های که رها کردن به پایین فقط 1،040 خطوط.

محدود کردن دیافراگم باعث بهبود عملکرد. در f / 2 نمره را بهبود می بخشد تا 1،920، خطوط، و آن را به 2،445 خطوط در f / 2.8-با وضوح لبه بسیار بهتر میپرد. وضوح اوج است در f / 4 (2،532 خطوط)، با در نظر گرفتن دور پراش برخی از جزئیات در f / 5.6 (2،499 خطوط) و F / 8 (2،362 خطوط). اعوجاج است مسئله نیست. RX100 IV است انجام برخی از اصلاحات در دوربین به هر دو JPG و تصاویر RAW، اما آنها انجام شفاف، بنابراین شما نمی خواهد باید در مورد استفاده از اصلاحات نگران باشید.

لنز شکل تا در 45MM، که توسط آن نقطه حداکثر دیافراگم است تا f / 2.8 تنگ؛ نمرات آن 2،382 خطوط در آزمون مرکز وزن، با عملکرد قوی از طریق بسیاری از قاب و لبه هایی که نزدیک 1،900 خطوط. در f / 4 (2،532 خطوط) و F / 5.6 (2،523 خطوط) آن را در بهترین حالت آن است، و آن هنوز هم موفق 2،369 خطوط در f / 8 در. در 70mm و داستان همان است، با عملکرد قوی در f / 2.8 (2،382 خطوط) تمام راه را از طریق F / 8 (2،274 خطوط).

Imatest همچنین بررسی می کند عکس ها را برای سر و صدا. در این راستا، سنسور 1 اینچی استفاده شده توسط RX100 IV آن را می دهد پا بر روی دوربین های کامپکت با سنسور تصویر کوچکتر. هنگام تصویربرداری عکسهای JPG در تنظیمات پیش فرض، IV سر و صدا نگه می دارد تحت 1.5 درصد از طریق ISO 6400. یک قطره ی معین در کیفیت تصویر هنگام فشار دادن دوربین وجود دارد که لکه کاهش دور سر و صدا دور جزئیات در ISO 3200 و تا اما این دوربین واقعا خوب کار در ISO 1600 و زیر. اگر شما به دنبال یک جمع و جور حق بیمه است که یک کار را حتی بهتر در نور کم، به جای آن پاناسونیک LX100 £ 594.00 در PC جهانی، نگه می دارد که سر و صدا تحت کنترل از طریق ISO 12800 به لطف حسگر تصویر آن است، که بزرگتر از RX100 و بسته پیکسل کمتر است.

شما همچنین می توانید تصاویر را در فرمت RAW شلیک کنید. RX100 IV نشانی از یک کار خیلی بهتر گرفتن جزئیات در ISO بالاتر در هنگام عکسبرداری در خام، اما به نظر می رسد تصاویر دانه دار هنگامی که شما حرکت فراتر از ISO 3200. جزئیات است که نسبتا قوی از طریق حساسیت، اگر چه خطوط بسیار خوبی در ISO 6400 و 12800. من ناپدید می شوند پنج شامل محصولات زراعی در سطح پیکسل از صحنه آزمون ISO ما در تصاویر به صورت خودکار است که به همراه این، بنابراین شما می توانید یک ایده از آنچه انتظار در هنگام عکسبرداری در حساسیت های بالا دریافت کنید.

تصویری
مزایای واقعی RX100 IV را بیش از سلف خود را در عرصه ویدئو می باشد. IV با استفاده از یک سنسور تصویر جدید با سونی را یک طراحی انباشته. سنسور، پردازنده تصویر، و حافظه DRAM که درایو یک واحد. این اجازه می دهد تا نرخ فریم شدید، به طوری که شما می توانید فیلم با کیفیت 1080p در تا 40X حرکت آهسته ضبط.

سونی اشاره به این نرخ فریم به عنوان بالا (HFR) ضبط، و شامل یک موقعیت برای این تنظیم را در حالت شماره گیری. شما باید این گزینه از گرفتن فیلم در 960، 480، و یا 240fps، که در 60fps، 30fps دوربین، و یا 24FPS را نجات داد. قاب کمی در 480fps بریده شده، و به طرز چشمگیری بیشتر از آن در 960fps، که به دور یک بیت از وضوح از ویدئو. ضبط حرکت آهسته محدود به هم 2 ثانیه یا 4 ثانیه از فیلم در زمان واقعی، اما فیلم با کیفیت است به خطر بیافتد در هنگام عکسبرداری در مدت زمان 4 ثانیه. من سعی کردم چند ترکیب های مختلف از حرکت آهسته، و متوجه شد که یک کلیپ 2 ثانیه اسیر در 480fps و پخش در 24fps برای من بهترین کار می کرد، اما شما ممکن است کمتر افراطی و یا شدید تر حرکت آهسته ترجیح می دهند. همه فیلم HFR خاموش است.

فعال کردن حالت HFR فرایند دو مرحله ای است. هنگامی که شما آن را راه، شما نیاز به فشار دکمه مرکز عقب برای دریافت دوربین آماده به تصرف در نرخ فریم بالا، سپس با فشار دکمه ضبط برای شروع ضبط. شما می توانید RX100 مجموعه ای برای شروع ضبط زمانی که دکمه ضبط را فشار دهید، و یا به کم کردن سرعت دو یا چهار ثانیه از فیلم بافر قبل از دکمه فشار داده شده است. در حالت دوم یک محیط خوب اگر شما در حال تلاش برای کم کردن سرعت یک شات عمل است. است مدت زمان هنگامی که دوربین بی می شود به عنوان فیلم است آهسته و ذخیره به عنوان یک فیلم وجود دارد. افراطی تر حرکت آهسته، دیگر طول می کشد. هنگام تصویربرداری کلیپ های 2 ثانیه آهسته به 24FPS، شما نیاز به صبر در حدود 80 ثانیه برای 960fps، 40 ثانیه برای 480fps و 20 ثانیه برای ضبط 240fps-در واقع، زمان به پایان رسید، آهسته به پایین فیلم.

اگر شما لازم نیست که برای گرفتن یک نسخه اسلوموشن از جهان، شما می توانید RX100 IV به ضبط فیلم با رزولوشن تا 4K استفاده کنید. هنگامی که مجموعه ای است که بالا آن را پشتیبانی 24FPS و یا ضبط با کیفیت 30fps برای حداکثر 5 دقیقه طول کلیپ. فرمت XAVC S 4K برای 4K ضبط، با انتخاب شما از 30Mbps و یا 100Mbps در نرخ بیت استفاده می شود. شما یک کارت حافظه سریع نیاز به استفاده از این ویژگی. من استفاده از یک کارت UHS-3 برای آزمایش، است که شرایط لازم اگر شما می خواهید به طیف گسترده ای از ویژگی های ویدئو در دسترس است.

اگر شما با کیفیت 1080p هستید، دوربین را می توان مجموعه ای برای گرفتن فیلم در 24، 30، 60، و یا 120fps را در هنگام استفاده از کدک XAVC S. شما باید انتخاب خود را از 100Mbps و 60Mbps در هنگام عکسبرداری در 120fps، با دیگر نرخ فریم در 50Mbps قفل شده است. AVCHD و ضبط MP4 گزینه نیز در دسترس می باشد. اگر می خواهید قادر به کپی فیلم به گوشی خود را از طریق Wi-Fi را، شما می خواهید مطمئن شوید شما در حال ضبط در MP4-فقط به یاد داشته باشید که کیفیت فیلم MP4 است به خوبی به عنوان XAVC S. نیست

صوتی به داخلی محدود MIC-وجود ندارد جک میکروفون خارجی در این دوربین جیب. اگر شما می خواهید برای دریافت تمام این ویژگی های ویدیویی و قابلیت ضبط صدا طرفدار درجه، RX10 II ($ 1،299.99)، یک دوربین بزرگتر با همان قابلیت های سنسور تصویر و ویدیو به جای آن. RX100 IV دارای یک فیلتر در لنز تراکم خنثی، که کاهش نور ورودی، بنابراین شما می توانید ویدیو در سرعت شاتر پایین تر ترجیح داده شده توسط فیلمبرداران در حالی که برای یک عمق میدان باز نگه داشتن عنبیه لنز گرفتن.

یک پورت میکرو HDMI نشسته در طرف بدن، بنابراین شما می توانید به یک تلویزیون متصل شود، و نیز وجود دارد یک پورت micro USB استاندارد. آن را برای شارژ-باتری قابل جابجایی است استفاده می شود، اما شما نیاز به سرمایه گذاری در شارژر باتری لوازم جانبی اگر شما می خواهید به شارژ مجدد در خارج از بدنه دوربین. به نظر من که به یک خرید لازم اگر شما در یک باتری که دوم این است که یک انتخاب عاقلانه اگر شما قصد استفاده از حالت HFR، به عنوان آن طول می کشد نیش از عمر باتری سرمایه گذاری کند. CIPA نرخ RX100 IV برای 280 عکس در هر شارژ. که 30 کمتر از RX100 III و ضبط ویدئو را به حساب نمی شود. همانطور که برای حافظه، شکاف کارت پشتیبانی از SD، SDHC، و SDXC، و همچنین رسانه های سونی مموری استیک Duo؛ اما بهتر است به استفاده از یک کارت SDXC UHS-3 با دوربین برای اطمینان از قابلیت های کامل.

نتیجه گیری


سونی ویژگی های به خط RX100 آن با هر نسل جدید اضافه شده است. سایبر شات DSC-RX100 IV به روز رسانی تکرار شونده بیشتر به سلف خود در نظر قابلیت تصویربرداری است، با بهره مندی از اصلی بودن میزان جذب سریعتر پشت سر هم. EVF آن است واضح تر، اما گذشته از آن بدن، کنترل، و لنز بدون تغییر از RX100 III می باشد. ارتقاء واقعی در اینجا در ویدیو و اگر شما در عشق با حرکت آهسته، و یا شهوت پس از یک دوربین جیبی پسند است که در 4K شاخه هستید، RX100 IV است تا کوچه خود را. سونی هنوز هم به فروش می رساند هر نسخه از RX100، و ما چسبیده با RX100 III به عنوان انتخاب ویراستاران ما برای دوربین های جمع و جور حق بیمه. این ارائه نمی همان اندازه در شرایط از ویژگی های ویدئو، اما تصویربرداری آن است که هنوز هم طبقه پیشرو، و آن را برای 150 $ کمتر به فروش می رساند.